Dofinansowanie z Urzędu Pracy na kurs

Większość z nas dokłada wszelkich starań, by nie utracić stanowiska pracy przez niewłaściwe wykonywanie obowiązków zawodowych. Ale zdarzają się sytuacje, gdy zwolnienie spotyka nas z przyczyn niezależnych, takich jak cięcia budżetowe. Co wtedy zrobić?

Okazuje się, że nie taki Urząd Pracy straszny, jak go malują – w powszechnej opinii kojarzy się z tłumami osób, które zjawiają się tam tylko po zasiłek, ale to też miejsce dla ambitnych i aktywnych zawodowo, którym szczęście chwilowo nie dopisało. Przede wszystkim szybka rejestracja w UP zapewni nam opłacenie składki na ubezpieczenie zdrowotne przez Urząd – ubezpieczenie, które wynikało z naszego poprzedniego zatrudnienia, przestanie być aktualne po upływie miesiąca od ustania stosunku pracy.  Urząd Pracy może okazać się przydatny nie tylko w znalezieniu nowego miejsca pracy – jeśli aktywnie jej poszukujemy i mamy pomysł na swoją dalszą ścieżkę zawodową, nie musimy w ogóle uciekać się do pośrednictwa UP. Warto jednak korzystać z każdej nadarzającej się okazji do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na kurs

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na kursPrawie wszystkie UP w większych miastach Polski oferują różnorodne możliwości w tym zakresie – od kursów językowych i zawodowych organizowanych przez Urząd, do znacznych dopłat do szkoleń zewnętrznych. Dofinansowanie z Urzędu Pracy na kurs to dobra okazja, by za jednym zamachem wzbogacić swoje CV i zdobyć nowe umiejętności, które pomogą nam w przyszłości uzyskać większą stabilizację za5wodową. Kwoty dopłat oferowanych przez UP różnią się w zależności od miasta i indywidualnych wymagań Urzędu, ale może to być nawet kilka tysięcy złotych. W niektórych sytuacjach możemy liczyć na sfinansowanie całości kursu, w innych – 80% lub 90% jego kosztów.

Bezrobocie nie musi być okresem wypełnionym zdenerwowaniem lub oczekiwaniem na mannę z nieba. Może stać się etapem na drodze do dalszego rozwoju, który w dodatku nie będzie nas kosztował zbyt wiele.